Budowa tarasu

Własny taras i weekendowe śniadania na jego powierzchni to marzenie wielu osób. Niestety nie każdego stac na to by dana firma budowlana uwzględniała go w projekcie domu. Na szczęście można tę bariere obejść i wykonać taras samodzielnie. Kiedy dom już stoi, a raty kredytu hipotecznego stają się codziennością możemy przeznaczyć trochę pieniędzy i czasu na stworzenie tarasu. Sprawi to zdecydowanie więcej radości i satysfakcji niż jego wykup od profesjonalistów. Jednakże będzie kosztowało nas to większą dokładność w wykonaniu i zaplanowaniu tego przedsięwzięcia. Co jest potrzebne do wybudowania własnego tarasu? Ile trwa taka budowa? Wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Własny taras

Typow tarasów istnieje wiele, w niniejszym artykule dowiesz się jak stworzyć taras z użyciem bruku betonowego. Jeżeli właśni o takim marzysz wszystkie podpowiedzi znajdziesz właśnie tutaj. Podstawą budowy będą, jak nie trudno się domyślić kostki betonowe. Dają one możliwość ułożenia podłoża tarasu w dowolny, wybrany kształt i wzór. Jego wykonanie będzie tańsze niż pozostałych rodzajów tarasów, ponieważ unikamy potrzeby tworzenia betonowych fundamentów. Jedyne co należy zrobić przed przejściem do układania kostek to wyrównianie podłoża, na którym maja one zostać położone. Rozumie się przez to również usunięcie wszelkich zbytecznych roślin, kamieni itp.

Potem trzeba stworzyć podbudowę z kruszywa i zagwarantować jej twardość poprzez polanie powierzchni wodą w celu jej ostatecznego osadzenia. Woda znacznie ją utwardzi, ale musimy odczekać dzień lub dwa by móc przejść do dalszych prac. Następnie zanim zaczniemy układać kostki brukowe niezbędne jest przemyślenie w jaki sposób będziemy odprowadzac deszczowa wodę z tarasu. Musi być zachowany odpowiedni jej spad. Najlepiej kiedy spad pozwoli wodzie uciekać na boki. Nie wolno dopuścić aby ona się zatrzymywała! Potem ze spokojem możemy układac kostki w dowolny wzór. Trzeba tylko pilnować, by były ułożone równo.

Nikogo nie zachwyci taras, którego powierzchnia układa się niczym fale Dunaju.Dlatego niezbędne jest używanie poziomnicy. Czas trwania prac nad tarasem może trwać tydzień, chyba że utrudnią nam działanie zmienne warunki pogodowe. Najlepszą porą na wykonywanie tarasu jest lato i ciepłe dni pozbawione opadów. Lepiej nie podejmowac się tego wyzwania jesienią , gdy deszcz może zaskoczyć w każej dowolnej chwili. Będzie on podmywał podłoże, przez co stanie się ono nie równe i nasz wysiłek pójdzie na marne. Po ostatecznym skonstruowaniu tarasu możemy cieszyć się wspólnymi śniadaniami z członkami rodziny.

Wyjątkowa satysfakcja z wykonanej pracy będzie bezcenna.