Codzienny plan pielęgnacji paznokci

Każdy, nawet najdrobniejszy element codziennej pielęgnacji ma znaczenie dla ogólnego stanu twoich paznokci. Oto kilka pozycji, które powinny znaleźć się w twoim planie pielęgnacyjnym i o których nigdy nie powinnaś zapominać. Przede wszystkim nie rozstawaj się z kremem do rąk.

Kremuj ręce po każdym myciu, przed wyjściem na zewnątrz czy przed snem. Używaj bogatych, odżywczych i nawilżających kremów. Na noc możesz stosować te bardziej tłuste.

Podczas aplikacji nie zapominaj o tym, by krem dokładnie wetrzeć także w skórki przy paznokciach. To nie tylko je odżywi, ale także wpłynie na ogólny stan płytek paznokci. Unikaj suszenia rąk pod suszarkami.

Zamiast nich wybierz papierowe ręczniki. Jeżeli natomiast nie masz innej możliwości i musisz osuszyć ręce pod nawiewem to pamiętaj, by wsmarować w dłonie i paznokcie krem nawilżający, który powinnaś mieć zawsze w torebce. Co pewien czas rób paznokciom kurację – na ten czas zrezygnuj z malowania ich kolorowymi lakierami i nakładaj na nie jedynie odżywkę.

Będzie to dla nich czas na odpoczynek i regenerację.

flowerbed.pl