Jak zacząć?

Wstajesz rano. Czujesz głód. Postanawiasz na szybko przyrządzić śniadanie.

Chwila, chwila… przecież nie umiesz. Właśnie wyprowadziłeś się z domu. Mama zawsze przygotowywała posiłek dla wszystkich.

Od czego zacząć? Przede wszystkim pamiętaj o tym, że tylko spokój może cię uratować. Gotować trzeba przede wszystkim zrelaksowanym – wtedy na pewno wszystko będzie smaczne. Na początku swojej kariery we własnej kuchni – idź na zakupy.

Staraj się nie chodzić do sklepu głodnym – jeżeli masz pusty żołądek na pewno kupisz więcej produktów niż zamierzałeś. Zawsze rób listę zakupów, dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki, że akurat zabrakło ci makaronu podczas robienia spaghetti. Na początku zdecyduj się na łatwe przepisy, których wykonanie nie zajmie ci dużo czasu, i którym na pewno sprostasz ze swoimi podstawowymi umiejętnościami.

Pamiętaj, aby przygotowywać produkty zgodnie z przepisem na ich opakowaniu: jeżeli makaron ma się gotować 10 minut – znaczy to, że po upływie tego czasu będzie rozgotowany i prawdopodobnie nie będzie sprężysty, co za tym idzie twoje danie nie będzie wyglądać apetycznie na talerzu.

odzież do restauracji