Kolacja

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi – ta sentencja namawia do rezygnowania z kolacji, ale nie do końca słusznie. Kiedy tak naprawdę jeść kolację, aby nie przytyć? Lekarze zgodnie odpowiadają, że najlepszą porą na jedzenie jest co najmniej dwie godziny przed snem.

Co jeść na kolację, aby nie rozleniwiać organizmu? Ostatni posiłek powinien być lekki i niskokaloryczny. Jedząc na kolację tłuste jedzenie będziesz miał problem z zaśnięciem i się po prostu nie wyśpisz – twój organizm zbyt wiele energii poświęci na przetrawienie jedzenia.

Najlepszą opcją na wieczór są warzywa. Jeżeli lubisz przed snem oglądać telewizję i chrupać chipsy zamień je na pokrojoną w talarki marchewkę, która jest niskokaloryczna i zdrowa. Wieczorem warto się wybrać do restauracja na kolację warszawa

Polub się z sałatkami – przygotujesz ją szybko i z ulubionych składników – staraj się jednak komponować ją ze zdrowych warzyw i owoców. Zrezygnuj jednak z bardzo kalorycznego majonezu (jedna łyżka majonezu to około 160 kcal), zastąp go lekkim sosem vinegret lub jogurtem.