Lecznicy pedicure

Nie każdy ma łatwą i przyjemną drogę do pięknych i zadbanych paznokci. Czasami odpowiednia domowa pielęgnacja czy wizyty o kosmetyczki nie wystarczają i o paznokcie trzeba zadbać u specjalisty.

Do takich sytuacji dochodzi zwłaszcza przy pojawieniu się problemów z wrastającymi paznokciami czy grzybicy. Wówczas w pierwszej kolejności należy udać się do dermatologa.

Przeprowadzony pedicure leczniczy pomoże pacjentowi odzyskać zdrowy wygląd paznokci. W przypadku gdy walczy on z wrastającymi paznokciami w gabinecie specjalista na płytki paznokcia nałoży specjalne klamry, które pomogą paznokciom w prawidłowym wzroście i będą niwelować ból.

U pacjentów, którzy cierpią na odciski na palcach stosuje się specjalistyczne wiertła oraz peelingi. W sytuacji, kiedy tradycyjne plastry nie działają te zabiegi mają pomóc w usunięci zrogowaciałego naskórka pod palcami oraz przy płytce paznokcia.

Wiertła i peelingi pomogą odzyskać zdrowy, estetyczny wygląd stóp i paznokci. Podczas wykonywania leczniczego pedicure specjalista nie tylko zlikwiduje zrogowacenia, ale także nada paznokciom odpowiedni kształt, by zapobiegać ewentualnym późniejszym deformacjom.