Nowoczesność z tradycją

Nie trzeba nikogo przekonywać, że budownictwo mocno się zmieniło na przestrzeni wieków i dekad. Nowe rozwiązania i zaawansowane technologie sprawiają, że drewno, choć nie zmieniło się od tysięcy lat, zyskuje nowy wymiar i otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości.

Potencjał jaki tkwi w drewnie jest ogromny i nie ma chyba drugiego takiego naturalnego tworzywa, które stwarzałoby tyle pól do eksploracji i rozlicznych zastosowań. Mając do dyspozycji dobre drewno oraz współczesną wiedzę z zakresu budownictwa, można naprawdę wiele osiągnąć.

Szereg projektów oraz typów domów, jakie są dziś spotykane, bazują na drewnie, a równocześnie są zaliczane do najnowocześniejszych konstrukcji na rynku. To diametralnie zmienia sytuację i sprawia, że hasło „budowa domu z drewna” nie oznacza stosowania archaicznych metod.

Wręcz przeciwnie – dziś z drewnem można budować szybko, nowocześnie i uzyskując świetne rezultaty w materii wytrzymałości, trwałości i doskonałych warunków codziennego funkcjonowania. Oczywiście trzeba trzymać się pewnych zasad.

www.klubdutkiewicza.pl