Okulary przeciwsłoneczne

Ochrona przeciwsłoneczna jest niebywale ważne. Promienie ultrafioletowe docierają bowiem do ziemi nie tylko w czasie lata i dużych upałów, ale też zimą. W związku z tym każdego dnia jesteśmy narażeni na negatywne działanie UVA oraz UVB, stąd też warto wiedzieć jak się przed nimi chronić. Promieniowanie UVA występuje nawet w zachmurzone dni i powoduje starzenie się skóry. Traci ona kolagen i elastyczność, przez co jest podatna na powstawanie zmarszczek. Z kolei, UVB mamy do czynienia w dni bardzo słoneczne, a samo promieniowanie powoduje znaną wszystkim opaleniznę. Mało jednak kto wie, że jest ona dla naszego ciała niebezpieczna i może prowadzić do raka skóry. W związku z tym trzeba chronić się przed słońcem. Na odpowiednie produkty zasługuje jednak nie tylko nasza twarz i ciało, ale też oczy. Promieniowanie słoneczne może bowiem bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdolności widzenia i być przyczyną powstawania wielu chorób. Dodatkowo osłaniając oczy, zminimalizujemy również powstawanie zmarszczek w ich okolicach. Aby wprowadzić właściwą ochronę przeciwsłoneczną należy zainwestować w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Powinny one posiadać odpowiednie filtry oraz być dopasowane do stopnia nasłonecznienia, w którym będziemy przebywać.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Kiedy już zdecydujemy jaki filtr lub dodatkowe właściwości mają posiadać dane okulary, przychodzi czas na podjęcie nieco bardziej skomplikowanej decyzji, jaką jest wybór oprawek i koloru.

Kolor związany jest zwykle ze stopniem ochrony, które dają okulary. Te bardzo ciemne mają wysoki stopień ochrony, te jaśniejsze – beżowe, różowe, czy niebieskie o wiele niższy. Jednakże kolor to nie wszystko, ponieważ najbardziej wpływa na stylistykę okularów ich oprawa i kształt.

  • Twarz okrągła – jest to wymagający typ twarzy, ponieważ w doborze okularów musimy uważać, by nie podkreślały one nadto krągłości. W związku z tym należy kierować się zasadą, by możliwie najbardziej wyszczuplić optycznie swoją twarz, odpadają zatem wszystkie oprawki o okrągłych lub owalnych kształtach. Zdecydowanie warto postawić jednak na prostokątne okulary przeciwsłoneczne lub też takie, zwężające się ku dołowi. Dobrym fasonem będą też tak zwane okulary o kocim kształcie, które optycznie wydłużą nasze skonie. Jeśli chodzi o wybór koloru, czy zauszników – świetnie sprawdzą się ciemne barwy oraz dość szerokie oprawki.
  • Twarz kwadratowa – w przeciwieństwie to twarzy okrągłej, charakteryzują ją ostry i mocne rysy. Dzięki temu idealnym modelem oprawek okazują się te okrągłe lub owalne, które pomagają owe rysy złagodzić. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również popularne ostatnio awiatorki, zwane pilotkami. Warto wybierać jasne oprawki, które sprawią, że twarz będzie wyglądała delikatniej, jednakże świetnie sprawdzą się także wzory lub mocniejsze barwy.
  • Twarz trójkątna – daje ona dość szeroki wachlarz możliwości oprawek. Pasować będą zarówno te kocie, okrągłe, jak i owalne, choć warto zrezygnować z klasycznych kwadratowych.

.

sklep z zegarkami