Peeling solny

Peeling solny obok peelingu cukrowego jest jednym z najbardziej popularnych peelingów w drogeriach oraz perfumeriach. Nie musimy jednak kupować drogich kosmetyków w domu, aby wykonać taki peeling, ponieważ możemy go przygotować w domowym zaciszu. Peeling solny jest zdecydowanie delikatniejszy dla naszej skóry, ponieważ kryształki soli są zdecydowanie mniejsze, o ile nie wybierzemy soli morskiej. Dlatego sprawdzi się lepiej w pielęgnacji skóry wrażliwej czy skłonnej do podrażnień.

Przygotowanie peelingu jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wymieszać sól oraz wybrany olej roślinny i nasz produkt jest już gotowy. Jeśli jednak mamy ochotę dopracować kosmetyk, warto wzbogacić go o kompozycję zapachową. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się olejki eteryczne czy woda różana, które dodatkowo nadadzą piękny zapach i umilą nasz czas po prysznicem. Przed wykonaniem peelingu należy obejrzeć swoją skórę na całym ciele czy nigdzie nie występują rany otwarte, otarcia czy wysypka, ponieważ w kontakcie z solą może to skutkować niemiłym doznaniem.

Peeling solny najlepiej wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka i cieszyć się gładką skórą.