Porządkowanie szafy – o czym warto pamiętać?

Szafa to jedno z tych miejsc, w których bałagan tworzy się najszybciej. W ciągu dnia bardzo często kilkakrotnie się przebieramy, zwykle w pośpiechu, co sprawia że niekoniecznie odkładamy ubrania na swoje miejsce. W rezultacie tworzy się bałagan – sterty bluzek, spodni spośród których trudno znaleźć jest interesujące nas części garderoby. Szuflady i szafki też nie są odporne na tworzenie się nieporządku. Można nawet rzec, że są na niego o wiele bardziej podatne. Chyba każdy z nas miał przynajmniej raz sytuację gdy nie mógł znaleźć drugiej skarpetki do pary, czy też zwiniętych legginsów. Kluczem do zaprowadzenia porządku w szafie jest uprzednie jej posprzątanie oraz zaprowadzenie odpowiedniej organizacji. Tylko w ten sposób będziemy bowiem mogli cieszyć się przyjemnym widokiem poskładanych ubrań, które nie będą pogniecione. Zacząć powinniśmy zatem od wyrzucenia naszych wszystkich ubrań z szafy i poważnym ich przebraniu.

Być może okaże się bowiem, że w połowie z nich nie chodziliśmy już od roku. W ten sposób możemy zredukować nieco ilość posiadanych przez nas ubrań, ale też przypomnieć sobie co tak właściwie znajduje się w naszej szafie. Kolejnym krokiem powinno być dokładne umycie i wyczyszczenie szafy i półek oraz powieszenie przyjemnego zapachu.

Jak przechowywać dodatki?

W zależności od tego jaki rodzaj akcesorium lub ubioru mamy przechowywać, powinniśmy stosować inne metody. Zważywszy na ich różne gabaryty możemy w ten sposób w pełni wykorzystać dostępną nam przestrzeń, aby umieścić w niej jak najwięcej elementów. Poza tym, istotne jest również to, by przechowywać dodatki i ubrania w taki sposób, aby się nie niszczyły.

  • Skarpetki i bielizna erotyczna – najlepszym miejscem do przechowywania tego typu ubrań jest szuflada. Oczywiście nie jest to mebel konieczny, by w dobry sposób zaprowadzić porządek w naszej odzieży. Mając do dyspozycji klasyczne półki, warto jednak zainwestować w organizery lub też użyć do układania zwykłych półek.

    Zasadniczo nie powinno się skarpet zwijać ciasno w kulki, ponieważ przez to ściągacze tracą swoją elastyczność. Rekomendowanym sposobem na ich składanie jest zatem składanie na cztery lub na trzy.

  • Używając szuflady możemy w ten sposób złożone skarpetki umieścić pionowo, dzięki czemu po jej otwarciu będziemy widzieli wszystkie z nich. Podobny sposób warto zastosować także układając skarpetki w pudełkach, czy organizerach. Bieliznę także należy delikatnie składać i układać w sposób bardzo podobny. Daje on bowiem wgląd we wszystkie części garderoby bez konieczności szperania głębiej.
  • Paski – są to dość łatwe akcesoria do przechowywania, choć oczywiście nie dla każdego. Paski najlepiej jest przechowywać zwinięte, ponieważ zajmują wtedy najmniej miejsca. Tak jak w przypadku bielizny warto umieszczać je albo w niskiej szufladzie albo też w jakimś kartonie.

    Dzięki wzajemnej sile nacisku nie będą się one przewracać, a my będziemy w każdej chwili mogli zobaczyć jakie paski znajdują się w naszej kolekcji.

.