Środki gryzoniobójcze

Gryzonie są prawdziwą plagą na wsiach i nie tylko. Szkodniki te mogą znaczący zniszczyć dostępne plony. Z tego powodu w rolnictwie od dawna stosuje się różnego rodzaju środki gryzoniobójcze. Dzięki temu można uchronić plony przed szkodliwym działaniem gryzoni.

Obecnie stosuje się kilka metod deratyzacji. Za najskuteczniejszą uchodzi jednak deratyzacja chemiczna. Dostępne środki chemiczne przeciw gryzoniom cechują się dużą skutecznością. Dzieje się tak na skutek składu takiego specyfiku.

Środki przeciw gryzoniom można podzielić na dwie kategorie: ostre trucizny i antykoagulanty. Głównym składnikiem pierwszej grupy jest fosforek cynku. Cechuje się on niezwykle szybkim działaniem. Najczęściej wystarczy pojedyncza dawka tego specyfiku.

Z kolei antykoagulanty zaburzają krzepnięcie krwi oraz negatywnie wpływają na naczynia krwionośne. W ich przypadku konieczne jest jednak zastosowanie kilku dawek, aby uzyskać śmiercionośną dawkę. Środki gryzoniobójcze dostępne są w różnych postaciach, jak np. granulat czy płyn.

Ekstrakty roślinne