Taśmociąg bardzo przydatny na każdej budowie

Praca na budowie często wiąże się z bardzo dużym nakładem różnego rodzaju materiałów, zarówno sypkich, jak i dużych i ciężkich bloków. Często plan budowy to niemała przestrzeń i przemieszczanie wszystkich tworzyw zajmowałoby bardzo dużo czasu i jeszcze więcej energii, znacznie utrudniając i spowalniając pracę.

Dlatego tak często na budowach wykorzystywane są taśmociągi. Według oficjalnych definicji taśmociąg to układ przenośników taśmowych, które połączone są ze sobą szeregowo.

Przenośniki taśmowe to urządzenia transportowe używane także w magazynach, fabrykach, czy właśnie podczas remontów. Zwykle napędzane są silnikiem elektrycznym, ale istnieją także prostsze modele, napędzane linami lub łańcuchami.

Zwykle wyglądają, jak jedna duża taśma, oparta na specjalnych rolkach, napinana za pomocą specyficznych urządzeń napinających, która znacznie ułatwi pracę. Taśmociągi mogą transportować nawet na wysokość 2 metrów, a wbudowane koła ułatwiają przenoszenie tak ciężkiej maszyny z miejsca na miejsce i pomiędzy różnymi placami budowy.