Zimowe akcesoria

Zima jest tą porą roku kiedy z szafy wyciągamy wszystko co najgrubsze. Królują zatem wełniane swetry, ciepłe dresy, grube skarpety i wygodne golfy. Chcemy ochronić się przed zimnem i nie tracić ciepła naszego ciała, zatem staramy się zakrywać każdy kawałek naszego ciała. Daje to niezwykłe pole do popisu dla naszej kreatywności, ponieważ możemy stosować metodę ubioru na cebulkę, zatem zakładanie wielu warstw na siebie. W ten sposób nie tylko będzie nam ciepło, ale też będziemy wyglądali stylowo. Oczywiście oprócz normalnych ubrań – spodni, swetrów, koszuli, golfów czy też spodni, zimą równie istotne są okrycia wierzchnie oraz dodatki. To właśnie płaszcze i kurtki chronią nas przed najniższymi temperaturami, wiatrem i mrozem.

Zwykle mają też wygodne kaptury i kieszenie, w których możemy ukryć nasze głowy i ręce. Jeśli mowa o dodatkach, należy wymienić oczywiście czapki, rękawiczki, szaliki, lecz również męskie kalesony. Wbrew pozorom są one przez nich bardzo często zimą używane.

Dodatki na zimę – przegląd

1. Czapka – to chyba najważniejszy element zimowej garderoby oprócz kurtki. Czapka chroni bowiem naszą głowę i uszy, a jak wiadomo to właśnie przez głowę traci się najwięcej ciepła. Wśród dostępnych na rynku czapek trudno nie znaleźć jakiejś odpowiedniej dla siebie.

Mamy przecież wełniane berety, uszatki i inne rodzaje czapek, które powinniśmy dobierać pod siebie w zależności od fasonu. Ważne też, by decydować się na wysokiej jakości materiał, który nie będzie przepuszczał wiatru, czy wilgoci. Ponadto, równie istotna jest stylistyka czapki – jej kolor, wzór lub naszywki. Powinna pasować ona do naszego okrycia wierzchniego oraz reszty dodatków. 2. Szalik – kolejnym zimowym dodatkiem po czapce jest właśnie szalik. Tutaj wybór jest równie szeroki jak w przypadku czapek.

Mamy bowiem wiele materiałów, fasonów, kolorów i wzorów szalików. Dodatkowo, mogą one być przez nas wiązane na różne sposoby. Dzięki temu nawet mając tylko jeden szalik, jesteśmy w stanie nosić go na kilka sposobów. 3. Rękawiczki – ochrona dłoni zimą jest niezwykle ważna, dlatego mimo że nosimy rękawiczki, trzeba także pamiętać o kremie do rąk. Rękawiczki mają za zadanie otulać nasze dłonie tak, aby nie były one podatne na negatywne działanie mrozu, wiatru, czy śniegu. Przydają się one szczególnie dla ludzi mających problemy z krążeniem, które częściej cierpią zimą na odmrożenia palców u rąk i stóp.

4. Kalesony – sławetne kalesony były znane ludziom już od wielu lat. Mimo że niekoniecznie często się o nich mówi, wiele mężczyzn używa ich zimą niemalże każdego dnia. Dają one bowiem przyjemne uczucie ciepła, ale są też zarówno wygodne. Przypominają swoim działaniem nieco bieliznę termiczną, ponieważ nie są widoczne spod zwykłego ubrania w ciągu dnia. 5. Nauszniki – to alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za noszeniem czapek.

Wbrew pozorom taki problem ma bardzo dużo osób. Może on być powodowany psuciem się fryzury, poceniem głowy lub też po prostu brakiem wygody. W takich przypadkach warto stosować chociażby nauszniki, ponieważ będą one chronić nasze uszy przed negatywny działaniem warunków atmosferycznych.

https://butiklariss.pl/kategoria-produktu/odziez-damska/bluzy/