Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru BMX?

Osoby lubiące jazdę na rowerze chcą czasami poruszać się na nim w nieco inny aniżeli standardowy sposób,. Nie bez powodu zatem w rynkowej ofercie producentów znalazły się jednoślady różnego rodzaju, z których każdy nadaje się do innych warunków jazdy. Są dość standardowe rowery miejskie, idealne w kontekście codziennych przejażdżek, wypadów na zakupy czy dojeżdżania do miejsca pracy. Są także rowery górskie, które nadają się znakomicie do bardziej aktywnych tras na trudniejszym terenie. W praktyce często jednak użytkownicy korzystają z nich w miejskich realiach. Stanowią one rozwiązanie bardziej uniwersalne – Sklep Bikeovo.

Inną historią są rowery BMX, które systematycznie zdobywają gorących zwolenników. Co zdecydowało o ich realnym sukcesie?

Rower BMX, czyli coś dla ambitniejszych cyklistów

Generalnie rzecz biorąc standardowy rower typu BMX jest zdecydowanie solidniejszy od swojego miejskiego odpowiednia. Ma też inną budowę, ponieważ siodełko znajduje się z reguły nieco bliżej ziemi. Normą jest trzyosiowa korba, jaka decyduje o solidności konstrukcji i pomaga w sprawnym poruszaniu się takim jednośladem. Ponieważ rowery BMX są dostosowane swoim charakterem do intensywnej eksploatacji i muszą zapewniać jak największą swobodę manewrowania są pozbawione elementów odpowiedzialnych za amortyzację. To pojazdy idealne nie tylko na codzienną jazdę, ile na intensywniejsze treningi z efektownymi akrobacjami włącznie.

Dobry rower BMX dla osoby początkującej – na co się zdecydować?

Dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tematem rowerów bez amortyzacji zalecane są przede wszystkim modele wytwarzane seryjnie. Mają one sporo zalet. Są sprawdzone i z łatwością uda się znaleźć na temat poszczególnych konstrukcji opinie dotychczasowych nabywców. Poza tym kosztują one mniej więcej o połowę mniej niż spersonalizowane „składaki”. Z tych ostatnich zazwyczaj korzystają bardziej zaawansowani rowerzyści, którzy intensywne trenują i biorą udział w wyczynowych zawodach. Rowery BMX dla stawiających pierwsze kroki nie muszą być tak złożone.

Jednocześnie zapewnią one wiele satysfakcji z jazdy i ćwiczeń.

www.ytongsilka.pl