Co to jest otulacz dla niemowlaka?

Malutkie dzieci potrzebują szczególnej uwagi ze strony rodziców. Trzeba o nie zadbać kompleksowo, ponieważ dopiero wtedy możemy mówić o tym, że dziecko ma prawidłowe warunki rozwoju i jest bezpieczne. Jedna z ważnych kwestii to reakcja organizmu maluszków na temperaturę, jaka jest przez nich w początkowej fazie życia odbierana inaczej niż w późniejszym czasie. Niemowlę znacznie łatwiej wyziębić i przeziębić, dlatego właśnie trzeba zapewnić mu termiczny komfort. Jednym ze sposobów na to jest otulacz, określany czasami mianem „pierwszej pościeli w życiu dziecka”. Ciepły i miękki jest rodzajem koca i stanowi alternatywę dla równie popularnych śpiworków – Sklep Bikeovo.

Otulacze niemowlęce – od wyboru do koloru

Na rynku kupić można wiele wariantów otulaczy, które najczęściej są wykonane z dzianin bawełnianych, choć zdarzają się też uszyte z wiskozy bambusowej. Ten ostatni materiał stał się szalenie modny i ma niewątpliwe zalety.

Jest lekki, higroskopijny i posiada cenne właściwości termoregulacyjne. Grzeje, gdy jest chłodno i ochładza, kiedy wokół temperatury są wysokie. Dlatego wiele osób uznaje, że bambus wręcz idealnie nadaje się jako surowiec do produkcji wszelkiego rodzaju dziecięcych tekstyliów, a doświadczenie samych rodziców pokazuje, że faktycznie jest w tym sporo prawdy. Otulacz bambusowy można więc postrzegać jako opcję wartą rozważenia. Kolorystyka otulaczy również jest szalenie różnorodna i to także dziwić nie powinno.

Otulacz dla dziecka – specyfika budowy i użycia

O ile śpiworki mają to do siebie, że posiadają zwykle zamek błyskawiczny i działają w sposób zbliżony do śpiworów dla osoby dorosłej, to z otulaczami sprawy mają się nieco inaczej. Prędzej da się otulacz porównać do koca, a kluczem do zapewnienia dziecku ciepła i wygody jest odpowiednie złożenie całości i właśnie otulenie maluszka. Często na materiał naszywane są rzepy, jakie pomagają w utrzymaniu przez otulacz właściwego kształtu, a dziecko będzie równomierne ogrzewane z każdej strony.

W praktyce z otulacza powinna wystawać jedynie sama główka.