Domowa pielęgnacja

W dzisiejszych czasach większość kobiet stawia na profesjonalną pielęgnację, aby cieszyć się świetnym wyglądem i zachować młodość skóry na dłużej. Zarówno w drogeriach, perfumeriach jak i aptekach można kupić wiele produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, jednak od paru lat można zaobserwować trend na rynku kosmetycznym, który stawia na naturalne składniki i jak najmniejszą ilość chemii w kosmetykach. Stąd bardzo wiele produktów bez parabenów, silikonów czy olejów mineralnych, które mogą zaszkodzić każdej skórze.

Jednak mimo wszystko każdy kosmetyk, który po otwarciu jest ważny przez dłuższy czas niż sześć miesięcy, posiada w swoim składzie konserwanty, a to może podrażniać wrażliwą skórę twarzy. Dlatego coraz więcej pań odstawia produkty znanych firm i próbuje tworzyć własne kosmetyki w swojej kuchni. Kosmetyka naturalna niesie ze sobą wiele korzyści, którymi nie mogą się pochwalić kosmetyki w drogeriach.

Po pierwsze, takie produkty są zdecydowanie delikatniejsze dla naszej skóry. Przygotowując maseczkę bez żadnych dodatków, kompozycji zapachowych, wiemy dokładnie co nakładamy na naszą skórę i ograniczamy wszystkie chemiczne substancję do zera. Po drugie, wbrew pozorom taka pielęgnacja jest zdecydowanie tańsza, ponieważ składniki do przygotowywania mieszanek są szeroko dostępne i tanie.

www.synoradzki.com.pl