Garnitur na każdy dzień

Garnitur jest najbardziej eleganckim strojem dla każdego mężczyzny, choć także i kobiety. Odpowiednio dobrany czy skrojony podkreśla atuty sylwetki oraz sprawia, że wygląda się po prostu fenomenalnie. Garnitury kobiece mają za zadanie przede wszystkim uwydatniać kształt figury oraz biustu, są one zatem bardzo często szyte w ten sposób, by podkreślać talię. Warto też zaznaczyć, że występują nie tylko w wersjach typowo eleganckich, ale też bardziej codziennych. Wtedy bywają wykonywane z takich materiałów jak len lub bawełna. Z pewnością tego typu lekkie garnitury idealnie sprawdzają się w gorące lata, kiedy mimo wszystko trzeba jednak ubierać się do pracy w stosowny sposób. Męskie garnitury to domena elegancji i szyku, ponieważ zwykle są one wykonywane z wysokiej jakości materiałów i w ciemnych kolorach. Nadają się zatem na różnego rodzaju okazje – wesela, chrzciny, pogrzeby czy też urodziny. Poza tym, stanowią podstawowy element garderoby pracowników korporacji, szczególnie prezesów na wyższych szczeblach.

Kultura pracy wymusza bowiem pewien rodzaj ubioru od osób zajmujących konkretne stanowiska. Jednakże, warto też zaznaczyć, że mężczyźni mogą wybierać w całej gamie garniturów bardziej lekkich i letnich. Tak jak w przypadku kobiet, mogą one być wykonywane z przewiewnych materiałów oraz występować w przeróżnych kolorach. Poza tym, ostatnio niezwykłą popularnością cieszą się garnitury w kratkę, które to sprawdzają się zarówno na sytuacje oficjalne, jak i na co dzień.

Dodatki do garnituru

  • Krawat i muszka – zasadniczo mężczyźni mają do wyboru te dwa akcesoria, które mogą sobie zawiązać na szyi. Oba są niezwykle szykowne i eleganckie, jednak mimo tego są pewne zasady co do tego, które pasują na jakie okazje. Krawat sprawdzi się przede wszystkim do zastosowania na co dzień – do pracy, kościoła, w gości – ale też, na większe towarzyskie wydarzenia takie jak wesela, czy komunie święte. Muszka z kolei ma nieco bardziej ograniczone pole do popisu, ponieważ nie za bardzo będzie pasowała do sytuacji codziennych. Zdecydowanie rekomenduje się ją na większe wyjścia – bale, imprezy oraz wesela.

  • Buty – to bardzo ważny element garderoby, który powinien dobrze zgrywać się z całym garniturem. To właśnie w zależności od jego koloru, trzeba bowiem wybierać odpowiednie buty. Ciekawym sposobem jest dobieranie butów na zasadzie kontrastu – gdy mamy ciemny garnitur, dajemy beżowe buty. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach się ona sprawdzi, dlatego najlepiej kierować się modą, dobrym gustem lub intuicją.
  • Skarpetki – mimo że są dość niepozorne, mogą w bardzo łatwy sposób zniweczyć starania wyglądania profesjonalnie i elegancko. Warto pamiętać, by były kolorystycznie dopasowane do butów lub też garnituru. Nie ma chyba nic gorszego niż czarny garnitury i buty, a do tego białe skarpety. Jest to książkowy przykład złego gustu i braku jakiejkolwiek wiedzy na temat ubioru. Ważne zatem, by mieć w pamięci kilka podstawowych zasad, aby nie popełnić żadnej modowej gafy.

.