Ozdabianie paznokci

Jednolity kolor paznokci ładnie się prezentuje, jednak na niektóre okazje kobiety chcą czegoś więcej, dlatego udają się do manikiurzystki i proszą o bardziej ekstrawagancki manicure. Popularne są wszelkie wzorki, asymetrie i symbole, jednak nie każda kobieta ma tyle zdolności i cierpliwości, by wykonać je samodzielnie. Na szczęście dla nich nawet w zwykłych drogeriach można znaleźć proste rozwiązania.

Pierwsze z nich to gotowe naklejki na paznokcie. Nakłada się je jak tatuaż przyklejając do pomalowanej płytki. Następnie trzeba naklejkę utwardzić przy pomocy bezbarwnego lakieru nawierzchniowego.

Jeżeli natomiast umiesz malować i nie zadowalają cię gotowe szablony możesz wzory stworzyć samodzielnie. W tym celu świetnie sprawdzą się lakiery z cienkimi końcówkami, którymi precyzyjnie namalujesz nawet najdrobniejsze elementy. Do ozdabiania paznokci często wykorzystuje się także silikonowe gąbeczki, które nasącza się lakierem do paznokci.

Wówczas wybierasz dwa kolory – ciemniejszy i jaśniejszy. Najpierw całą płytkę malujesz jednym z nich, a następnie za pomocą gąbeczki odciskasz drugi, co pozwoli ci uzyskać na paznokciu delikatny efekt ombre.