Węzeł Cavendish na krawacie

Na wykonanie węzła Cavendish potrzeba czasu i cierpliwości. Duża liczba ruchów przywodzi na myśl długie wykonywanie wiązania, ale w rzeczywistości jest to splot dwóch innych węzłów. Dla panów, którzy opanowali węzeł Four-in-hand, tego typu wiązanie nie będzie stanowiło problemu.

Prawdopodobnie węzeł został wymyślony przez Finka i Mao – dwóch fizyków Cambridge. Nazwa została nadana na cześć Cavendisha, angielskiego fizyka. Węzeł Cavendish przypomina Four-in-hand, ale zrobiony z krawata z grubej tkaniny.

Wyróżnia się typowym trójkątnym kształtem i jest nieco asymetryczny. To jedyny duży węzeł, który dobrze współgra nawet z kołnierzykiem o przeciętnej szerokości. Węzeł Cavendish wykonany na krawacie jest mały i nie rozwiązuje się sam.

Najlepiej, gdy wybierze się długie i wąskie krawaty z cienkich lub średnio grubych tkanin. Dobrze sprawdzą się zarówno koszule z typowymi kołnierzykami, jak i te z lekko rozsuniętymi końcami. Wiązanie w stylu Cavendish jest odpowiednie na świąteczne okazje, a także do pracy.

www.kosmetyk.net.pl