Z czego składa się zwykła taczka

Żadna budowa nie mogłaby sprawnie funkcjonować, gdyby nie ona. Element niezbędny do przewożenia cięższych materiałów, szczególnie elementów sypkich, które trudno przenieść w jakikolwiek inny sposób. Taczka jest niezastąpiona na budowie, ale też w gospodarstwie domowym, chociażby do przewożenia ziemi potrzebnej do odpowiedniego urządzenia podwórka.

Nic więc dziwnego, że w sklepach z materiałami budowlanymi jest niesłabnącą faworytką. Taczka to mały wózek, zwykle wyposażony w jedno lub dwa koła, a także w dwa uchwyty, dzięki którym łatwo można chwycić ją w ręce i przewieź materiał z miejsca na miejsce, bez wykładania w to zbyt wielkiej ilości pracy. Taczka składa się właśnie z tych dwóch uchwytów, koła, podpórki oraz najważniejszej – skrzynki ładunkowej.

Nie jest więc zbyt skomplikowanym urządzeniem o niekwestionowanej użyteczności. Co ciekawe, znana była już w Chinach około III wieku n.e.

, do Europy przybyła dopiero wieku XII, po wyprawach krzyżowych. Tak niepozorne narzędzie ma więc również interesującą historię.