Kto może zostać tajemniczym klientem?

Przeglądając oferty pracy, coraz częściej możemy natknąć się na nazwy zawodów, które niewiele nam mówią. Zwykle nie zwracamy uwagi na takie ogłoszenia, myśląc, że obco brzmiące stanowiska wymagają posiadania specjalistycznych kompetencji. Nic bardziej mylnego.

Może okazać się, że z góry odrzucamy możliwość pracy na stanowisku, które mogłoby być dla nas odpowiednie. Do zagadkowych zawodów można z pewnością zaliczyć pracę na pozycji „tajemniczego klienta”. Warto wiedzieć, że aby pełnić tę funkcję nie musimy spełniać żadnych specjalnych warunków ani posiadać kierunkowego wykształcenia.

Najczęściej stawianym wymaganiem jest komunikatywność i otwartość w kontaktach z ludźmi. W niektórych przypadkach wymaga się od tajemniczego klienta podstawowych umiejętności aktorskich. Może się zdarzyć, że otrzyma zadanie polegające na udawaniu niezadowolenia, czy nawet wszczęciu awantury.

Jedynym dokumentem wymaganym przez kandydata na to stanowisko jest zwykle prawo jazdy. Pozwala ono na swobodne przemieszczanie się, co jest dosyć istotne w wykonywaniu pracy terenowej. Decydując się na pracę w tym zawodzie dobrze jednak być obytym w świecie, by móc prawidłowo oceniać odwiedzane lokale i nie czuć się w nich nieswojo.

www.wse.sosnowiec.pl